הצעת לה נישואים והיא הסכימה. מה עכשיו? כל השלבים בתכנון החתונה יפורטו בהמשך!

בחירת מקום 

רגע אחרי שסיפרתם להורים את החדשות המרגשות, זהו הזמן לבחור מקום לחתונה. בין אם אתם רוצים גן אירועים או אולם, חשוב להתחיל ביסודות של האירוע והמקום לקיומו הוא היסודות עצמם. למה? מפני שלפי הזמינות של המקום תוכלו לקבוע תאריך לחתונה ולתאם את כל שאר הפרטים.

לחתונה כהלכה

אם התוכנית היא להתחתן בחתונה הלכתית יהיה עליכם גם להגיע אל סניף הרבנות אליו אתם משתייכים ולפתוח תיק. שביל זה תצטרכו להביא את המסמכים הדרושים כמו גם שני עדים. היות שצריך לתאם תור להגעה, זוהי ההזדמנות הטובה ביותר לבדוק את כל הדרישות והפרטים. כמו כן, מומלץ לתאם עם רב שיערוך את טקס החופה והדרכת כלות. לידיעתכם, ניתן גם לעשות הדרכת חתנים.

התארגנות חתן וכלה

גם החתן וגם הכלה צריכים להיראות במיטבם ביום החתונה שלהם ולכן נדרשת התארגנות מוקדמת. הכוונה היא בעיקר לכלה, שצריכה גם לעשות מדידות חוזרות של השמלה. החתן לעומת זאת, יכול להסתפק ברכישת חליפת חתן ואביזרים בודדים נוספים.

טבעות

חלק בלתי נפרד מהחתונה הוא החלק של החלפת טבעות הנישואין בין בני הזוג המאושרים ולשם כך צריך לבחור את הטבעות מבעוד מועד. חשוב לציין, שטבעות הנישואין אמורות להיות פשוטות יחסית ולכן בעת הרכישה מומלץ לציין את העובדה שמדובר בטבעות נישואין ולא בטבעות רגילות.

מוסיקה

אחד החלקים החשובים והזכורים ביותר בחתונות הוא החלק של המוסיקה ולכן מומלץ להשקיע בכך את הזמן והמחשבה הדרושים. באפשרותכם לבחור תקליטן או להקה לחתונה. במידה ובחרתם להזמין להקת חתונות, חשבו לבדוק על איזו במה הם יופיעו ולתאם זאת מול המקום הנבחר לאירוע.

צילום

מי לא היה רוצה שהחתונה שלו תהיה מתועדת ומצולמת? לכן חשוב לתאם עם צלמי אירועים מספיק זמן מראש ולהתייעץ איתם לגבי כמות הצלמים הדרושים וסוג הצילום. הכוונה היא לכמות צלמי סטילס וכמות צלמי וידאו. 

עיצוב

כשתאריך החתונה מתקרב, זהו הזמן להתחיל לדאוג לכל הנוגע לעיצוב. הכוונה היא הן לעיצוב השולחנות והן לעיצוב החופה. לשם כך מומלץ להיפגש ולהתייעץ עם מעצב עם התמחות בחתונות.

אטרקציות לחתונה

מלבד האפשרות של להקה לחתונה ישנן אטרקציות רבות אחרות מהן תוכלו לבחור כדי להפוך את החתונה שלכם לאירוע בלתי נשכח. רק השתדלו לקחת את הזמן כדי לבחור את המתאימות לכם ביותר.

הזמנות

שלב ההזמנות הוא אחד השלבים האחרונים של תכנון החתונה. אבל יחד עם זאת, מומלץ להתחיל לתכנן את ההזמנות מראש כדי לבחור את העיצוב והטקסטים הרצויים, להספיק לאסוף אותן או לקבל את המשלוח שלהן ולשלוח אותן למי שצריך. כמובן, כיום ניתן גם לשלוח הזמנות מקוונות ולא פחות חשוב – חשוב לבדוק אישורי הגעה כדי לתכנן את סידור הישיבה בהתאם.