ההתלבטות גדולה ומעסיקה אתכם שעות רבות, מה לבחור לאירוע שלכם.. להקת אירועים, להקה באירוע אשר המנגנת מוסיקה ושרה בלייב או לחילופין תקליטן.

אנו באיליי הפקות נעשה לכם קצת סדר וניתן טיפים איך בוחרים תקליטן לאירוע בכלל או תקליטן לחתונה, במיוחד לכם שבחרתם בסוף לא ללכת על להקת אירועים או על הרכב מוסיקלי לאירועים.

כנסים, אירועים, מסיבות- לא חשוב איך תרצו לקרוא לזה, בדרך כלל מסמלים שלב חשוב בחיו של אדם או של זוג ובמקרה של כנסים יסמלו האירועים הללו שלב חשוב בהצגת המוצר למוזמנים שלו. הסיבות לקיום אירועים יכולות להיות כל כך מגוונות ושונות. החל מאירועים של חתן כלה דרך בר\ בת מצווה, מסיבות סיום, גיוס, חתונת זהב מסיבות פרישה, כנסים, חינות, ימי הולדת ועוד. אל כל אלה כדאי ואף רצוי גם לדאוג למוסיקה בכדי להנעים את הזמן באירוע. ואיך עושים זאת? יש המון תקליטנים טובים ואפילו מצויינים בארץ, תקליטנים שמתמחים בכל כך הרבה סגנונות ותחומים שונים ומגוונים של מוסיקה. אז מי מהם למעשה יהיה זה שהכי יתאים לאירוע שלכם?

הדבר הראשון שעליכם לעשות הוא: לבדוק מי קהל היעד שלכם באירוע, מה שכבת הגיל של האורחים שלכם? מאיפה רוב האורחים מגיעים? מה סיבת המסיבה/אירוע? אירועים כמו ברית לא יהיו בעלי אותו אופי מוסיקלי כמו בחתונה ומסיבת פרישה לא תהיה כמו בר\ בת מצווה, כן יהיה צריך לתת דגש בנושא שמירת דת, גם פה יש לעשות בחירה מושכלת בבחירת האדם שיתקלט לכם באירוע ולרוב באירועים כאלו שיש הפרדה נהוג להביא להקת אירועים שמכירה את הז'אנר המוסיקלי לציבור הדתי. קהל מבוגר יותר לאו דווקא יתחבר לאותה המוסיקה של הקהל הצעיר, ולא כל שכבה בחברה אוהבת את אותה המוסיקה. מצאו את מה שמתאים לכם ונכון לכם אך חשוב מאוד כל הזמן לחשוב גם על האורחים.

אתם יכולים תקליטנים שנוגעים בכולם בכך שהם יודעים לחדש את הישן ולמקסס את החדש.

חשוב לבחור תקליטנים לאירוע שלכם, שחולקים אתכם את אותו הטעם ואותה ההבנה במוסיקה. רוב הסיכויים שלתקליטן תהיה הבנה רחבה יותר במוסיקה, אחרי הכל, זה המקצוע שלו, ותצטרכו לסמוך עליו ועל הבחירות שלו וכמובן גם על המון דברים שהתקליטן ייעץ לכם, אז הרי לכם מספיק סיבות והסברים למה כדאי לבחור תקליטן שיתאים לכם ולא לבחור תקליטן שבעבר תקלט באירוע של חברים או משפחה.. המלצות תמיד זה טוב אך אין זה אומר שמה שהיה טוב לאחרים בטוח שהוא יהיה גם באירוע שלכם מצויין..הכל עניין של חיבור, אנרגיות וסגנון מוסיקה. בקשו לראות סרטונים מאירועים בהם תקלט ומיקסים לשירים שאתם אוהבים אותם כבר עשה. אלה בקשות מאוד לגיטימיות בכדי לראות איך יראה האירוע שלכם פחות או יותר, ואם האופי הזה מתאים לכם.

כשכבר מצאתם, בדקו מה הציוד של אותו התקליטן. תקליטנים לאירועים מחזיקים לפעמים ציוד רזרבי. זהו בהחלט יתרון גדול ויכול לתת נקודות בונוס לאותו תקליטן. אתם בהחלט לא תרצו להיתקע באירוע שבו קרתה תקלה, ולכן יש לכם תקליטן אבל אין מוסיקה. כמו כן, בררו איתו מה הציוד שברשותו. חיפוש קטן בגוגל אחרי הפגישה יכול לתת לכם קצת מושג ואינפורמצייה על מה הולך להיות באירוע שלכם, ואולי יעזור לכם לבחור.

חפשו תמיד בעלי מקצוע שנעים ונוח לעבוד איתם ולדבר איתם. דאגו לראות שהחוזה הוגן, אל תשלמו לעולם הכל מראש, וכמובן דברו מבעוד מועד על דברים כמו למשל מה יקרה אם האירוע ימשך קצת יותר זמן ממה שאתם מצפים, מה קורה במצב שבו האירוע מתבטל וכו'..

עוד דרך מאוד טובה לבחור היא דרך המלצות. לא של חבר של חבר של חבר, אלא ממקור ראשון שהאירוע שלו היה באמת משמח ומרגש, ושהאורחים רקדו עד הבוקר (טוב, אולי לא כל כך הרבה…)

אבל אנו מזכירים לכם שלמרות כל אלו צריך שיהיה לכם חיבור טוב לתקליטן – זכרו: זה האיש שעושה לכם שמח באירוע והרבה מונח על הכתפיים שלו!

חלק גדול מהתקליטנים עובדים בשת"פ עם ספקים נלווים… שווה לשמוע מה יש להם להציע ולבחון אולי דיל משתלם שיציעו לכם.

ניתן לשלב לתקליטן להקה, הרכב מוסיקלי ייעודי או זמר/ת שיוסיפו קצת גוון וצבע לאירוע שלכם.

זכרו שלהקה באירוע בנוסף לתקליטן יוסיפו משמעותית לאווירה המוסיקלית באירוע שלכם.

לבסוף הטיפ הכי חשוב…לפני חתימת חוזה אל מול התקליטן.. תבקשו מהתקליטן לראות אותו באירוע בלייב, כי איך אמרו לנו פעם.. "אין טוב ממראה עיניים".