התפריט באירוע שלכם זה אחד מהדילמות היותר גדולות שתתקלו בו..

כפי שכתבנו במאמרים אחרים.. אנו נותנים טיפים מקצועיים בלבד לכם קוראי המאמר לצורך מיקוד והסבר מה יהיה נכון יותר ויעשה לכם אולי חיים טיפה יותר פשוטים בבחירת התפריט וכמובן שהטיפים האלו מגיעים מהיותי בעבר מפיקת אירועים מעל 15 שנות עשייה.

אז סגרתם בשעה טובה אולם והמשכתם הלאה לתקליטן או להקה, שמלה וחליפה, איפור ושיער, אטרקציות, צלם והגעתם לנקודה הכמעט סופית של הטעימות באולם.

אז איזה אירוע יהיה אתם רוצים שיהיה לכם? הגשה סביב שולחנות (בעגה המקצועית: "אמריקן סרוויס") או אירוע "בופה" שבו האורחים מגישים לעצמם..

המלצתי אליכם תמיד לבחור באמריקן סרוויס והפעמים הבודדות שאני מממליצה לבחור בופה זה בפעמים שמרבית האורחים מגיעים ברוח צעירה ולא יתעצבנו מהמתנה בתור לאוכל וכמובן אירועים שכמות האורחים לא עולה על 150-200 וכמובן שהתפריט שיינתן לכם בבופה הוא תפריט עשיר ולא מנות טאפס קטנות ופחות משביעות.

אז בחרנו באמריקן סרוויס ומכאן נתחיל לספר לכם איך זה הולך להיות (פחות או יותר).

נכון שזו סיבה למסיבה ואתם תמיד תשתדלו להזמין מקסימום אורחים לשולחן הטעימות אך גם פה אני ממליצה מכל ליבי להזמין את המקורבים ביותר ושיהיו גם מביני אוכל (לא שפים אבל אתם יודעים… מאמא שיודעת לבשל או פאפא) אז הגעתם ליום הטעימות ולרוב יכניסו אתכם לחדר טעימות ויתחילו להריץ מנות לשולחן ותפקידכם חוץ מלהנות ולשבוע זה כמובן לבחור את התפריט.

בהמון מקרים יבקשו ממכם לבצע את הבחירה במהלך הטעימות דבר אשר אתם לא מחוייבים וכן יכולים לחזור הביתה ולחשוב שוב מה הטעמים הכי קולעים ונכונים לכם ולאורחים שלכם.

אז התחלתם לטעום וכמובן שהאולם/חברת קייטרינג לא יכולים להגיש את כל התפריט שלהם, המנות שיוגשו לרוב הן מנות השף הטובות ביותר והנמכרות ביותר וכן יכולות להיות גם מנות שהפרודוקטים שלהם לא יקרים – דבר אשר ישמח את האולם וחברת הקטרינג במידה וייבחרו, חשוב לציין שמנות אלו לא יהיו פחות טעימות.

הטעימות מתחילות בצעדי ענק לפחמימות – הלחם שיוגש בשולחנות, לאחר מכן יגישו לכם סלטים, משם זה יעבור לפלטות מרכז שולחן ואז נגיע לראשונות של הדגים והמאפים, אההה והעקריות שכל כך חיכינו להם במהלך היום ודאגתם לסגור את הפה בהפסקת צהריים בעבודה לכבוד הערב הזה ולבסוף נקנח בקינוחים יאמי יאמי.

רוב חברות הקייטרינג ובעלי האולמות, מאפשרים ברוב המקרים לבחור בשתי מנות בראשונות ובשתי מנות בעיקריות וכיום גם רץ באולמות "תפריט מסעדה" תפריט שבו אתם יכולים לבחור 3-4 מנות שירוצו מתחילת האירוע ועד הקינוחים והאורח ממש מזמין את המנה מהמלצרים לפי העדפתו וברגע שמתאים לו.

אוקי.. פה מתעוררת השאלה מה עדיף בשר בקר או עוף או כבש? דג סלמון, לברק או מושט, צלוי או תבשיל? ואין סוף לשאלות האלו אבל אני מזכירה לכם שהכל תלוי באופי האירוע בטעמים שיקלעו לכולם ולא רק לכם (במאמר אחר אספר לכם על אירוע שהוזמנתי אליו ועוד 500 מוזמנים נכחו בו ש500ומרבית האורחים לא ידעו שהם הולכים לאכול אוכל טבעוני ) אבל זה במאמר אחר..

בנוגע לשאלה מה לבחור והבחירה בלי שום ספק קשה.. תבחרו דג, בקר, עוף ותדאגו גם למנה צמחונית וכמובן לא לשכוח לבקש שיהיו מנות ילדים באירוע.

 

החלטה נוספת בעניין התפריט היא בחירת הקינוחים, המנות שאמורות להשאיר טעם מתוק בפה לאחר הארוחה ולקראת סיום האירוע. מומחים בענף ההסעדה יודעים לומר כי לעתים, 'הביס האחרון באירוע' הוא זה שיקבע, לחסד או לשבט, את הרושם שעמו יצא האורח מהאירוע..

בגזרת הקינוחים יש שלוש אופציות: האחת היא "מזנון וינאי" שחזר בצעקה גדולה בשנים האחרונות – מזנון מעוצב במגוון גדול ומרשים של מנות קינוח לבחירה. השנייה היא מנות קינוח כחלק מהארוחה המלאה. מדובר, כמובן, במספר מוגבל של סוגים, אך לבני האירוע  יש אפשרות לבחור את האיכותיים ביותר מביניהם. האופצייה השלישית היא פלטת קינוחים למרכזי שולחן.

גם כאן אין תשובה חד משמעית מה לבחור. למזנון קינוחים מראה מרשים ביותר אך השאלה היא אם שווה להשקיע במזנון כזה, בהתחשב בעובדה שרוב רובם של האורחים אינו נשאר לשלבים האחרונים של האירוע (לא כשלהקת איליי באירוע). בחירת כמה סוגי קינוחים מובחרים ואיכותיים כחלק אינטגרלי של הארוחה יכול להספיק, כאשר כל המנות המוגשות עומדות ברמה קולינרית גבוהה, או פלטת קינוחים שמוגשת לשולחן וכל אחד יבחר את הקינוח שיותר קורץ לו והמבחר יהיה גדול יותר ממנות אישיות.

לסיום, גם בבחירת סוג המנות הראשונות והעיקריות וגם בבחירת הקינוחים אפשר תמיד לשלב בין האופציות העומדות בפניכם, אך כדאי לדעת שהדבר מייקר במידה ניכרת את העלויות. אנשי המקצוע הפועלים בענף סבורים כי בשני המקרים כדאי לבני הזוג פשוט "ללכת עם התחושות שלהם". לכו על זה.. תבחרו בכייף ולא בלחץ.. תהנו מהערב טעימות.. במידה והטעימות פחות קלעו לטעמים שלכם תבקשו טעימות חוזרות למנות ספציפיות.. תתנו דגש בכל שקשור למתיקות, מליחות, חמיצות וחריפות.

צלמו את המנות שמוגשות לכם בטעימות ותדאגו לבקש שכך בדיוק יוגשו המנות באירוע שלכם והכי הכי חשוב.. תדאגו להרכב המוסיקלי שלנו לכמה קינוחים מתוקים שירימו ללהקה את האנדרנליין לגרום לאורחים לרקוד עד אור הבוקר.

כאן בשבלכם,

עדי קביליו.