החתן והכלה עומדים בפני החלטה חשובה כמו לבחור את  המוסיקה ל"קבלת הפנים", "שיר כניסה לחופה", " שבירת הכוס", " הריקוד הראשון" וגם סגנון המוסיקה לאורך כל הערב . המטרה: להפוך כל חתונה לאירוע ייחודי, המותאם לאופיים ובהתאם לרצונם של החתן והכלה.

 

פעם, בעבר הלא כל כך רחוק, בחירת השירים שליוו את השלבים השונים בחתונות, היה נחלתם הכמעט בלעדית של  התקליטנים. הכל היה סטנדארטי וקונבנציונאלי. המצב הזה השתנה בשנים האחרונות, בעקבות הטרנד להפוך כל חתונה לאירוע ייחודי, המותאם לאופיים ובהתאם לרצונם של החתן והכלה.

הטרנד הזה הביא לכך שזוגות רבים המבקשים להינשא, מקדישים זמן רב ומחשבה לבחירת השירים שינוגנו בחתונתם. מדובר במשימה לא פשוטה כלל, בעיקר בהתחשב בעובדה שיש לבחור ראשית "מוסיקה לקבלת הפנים", "שיר כניסה לחופה", ל"שבירת הכוס" ,"ריקוד הסלואו הראשון" ולבסוף "מוסיקה לריקודים" שנמשכת לאורך כל הערב.

אז איך אנחנו באיליי הרכב מוסיקלי לאירועים מפרקים את האירוע לשלבים…

נתחיל מהשלב הראשון:

  • מוסיקה לקבלת פנים

כיוון שמדובר בשלב בו האורחים מגיעים לחתונה, השלב בו מתגבש מצב הרוח של האירוע, חשוב שהמוסיקה שתנוגן ברקע תהיה נעימה לכל אוזן, בוודאי לא שירים דיכאוניים או מה שמכונה "מוזיקת מעליות". השירים שיכולים "לעשות את העבודה" הם מה שמכונה שירי "אמצע הדרך" –מיקס של להיטים מכל הזמנים , בכל השפות, ניתן לבחור מההרכב שלנו הרכב ספציפי ויחודי לקבלת פנים.. כגון, מוסיקת עולם.. זמרים ששרים בשפות יחודיות ושילובים מדהימים כמו הודית ואנגלית, ספרדית ועברית ועוד כל מיני מיקסים מדליקים של הרכבים יחודיים שהם חלק מהלהקה שלנו.

השלב השני:

  • שירי הכניסה לחופה

ברור ללא ספק שאלו השירים החשובים ביותר. השירים שבעצם מסמלים את תחילת דרכם המשותפת של החתן והכלה, השירים האלו אמורים להיות "השירים שלהם", על כל המשתמע מכך ואנו באיליי הרכב מוסיקלי נדאג להציג לזוגות אופציות גדולות של סגנונות מוסיקה ומבצעים, קולות שונים ומגוונים.. וכמובן מוסיקה ייעודית לחופה המכניסה את החתן ואת הכלה.

איליי הרכב מוסיקלי ולהקת אירועים נותנים לכם הזוגות את האופצייה להביא שיר שלכם ואנו נתחייב כי המבצעים שלנו יופיעו איתו בחופתכם כאילו היה שיר שלהם, הטקסט  והמלודיה תיהיה מובנת ע"י המבצעים וכמובן סולם נכון וליווי מוסיקלי מדהים.

טיפ קטן שלנו.. מומלץ לבחור שירים לא יותר מידי 'שמלצים', או יותר מידי נדושים… במה שמכונה "דעת הקהל", בני המשפחה או החברים. ברוב המקרים, הרי לא יזכרו את השירים רגע לאחר שהחתונה תסתיים, אך אתם החתן והכלה תנצרו אותם בליבם עד סוף ימי חייהם.

  • שיר שבירת הכוס

אחד מרגעי השיא בטקס החופה וגם של החתונה כולה. זהו הרגע המסמל בעצם את המעבר מטקס החופה לחגיגת החתונה עצמה. כיוון שכך, חשוב לבחור שיר שיגרום לכל ההתרגשות להתפרץ בשמחה. יש כאלה המעדיפים לבחור בשיר דרמטי, אחרים מעדיפים שיר בעל משמעות צינית, אירונית ויש כאלה הבוחרים דווקא בשיר משעשע ומצחיק על מנת לשבור את המתח העומד באוויר.

  • שיר הריקוד הראשון

עוד אחד מרגעי השיא של החתונה. הרגע בו החתן והכלה מגיעים לרחבת הריקודים ומבצעים, בפעם הראשונה בחייהם כזוג נשוי, את הריקוד המשותף – אל מול עיניהם הבוחנות של מאות האורחים העומדים סביב. מעבר לכך שמדובר באחת מנקודות המפנה בחתונה, מדובר בלי ספק ברגע האינטימי ביותר של החתונה.

החלטנו באיליי להקת חתונות לבצע את השיר באופן טיפה שונה… לרדת לזוג, להיות קרובים אך לא יותר מידי קרובים…להסתכל להם בעיניים ולהתרגש יחד איתם.. לבנות את מקצב השיר ואורך השיר לפי דרישת הזוג.. יש כאלו שמרגישים נבוכים ורוצים רק לסיים את זה ויש את הזוגות שמבחינתם הריקוד הזה יכול להימשך כל הערב…

כמו בבחירת שירי הכניסה לחופה, גם כאן בחירת השיר היא אישית של החתן והכלה, מבלי להתחשב באורחים, בני משפחה או חברים. זה אמור להיות "שיר שלהם", כזה שיבטא (להם ורק להם…) משהו מאהבתם והקשר שנרקם ביניהם ואנו באיליי הרכב מוסיקלי כאן כדי לתת להם את הטיפים המקצועיים שלנו.

ברור ומובן שלא לכל בני הזוג יש את מה שמכונה "השיר שלהם" ולכן יהיה עליהם לבחור שיר אחד מבין מאות האופציות הקיימות. כל אחד מבני הזוג אמור לבחור שיר בהתאם לאופיו – רומנטי, דרמטי עליז או שמח ויש גם כאלה המעדיפים לבחור שיר בעל צביון משעשע או אירוני.

  • מוסיקה לריקודים

פה באמת ייצרנו באיליי להקה והרכב מוסיקלי משימה כמעט בלתי אפשרית. אחרי הכל, לא ניתן לרצות את טעמם המוזיקלי של  כל האורחים ותמיד יהיו כאלה שיחושו "אבודים" במרקם המוסיקלי שבני הזוג בחרו. מסיבה זו חשוב לנסות ולתת  "ייצוג מוסיקלי" לכולם –  אשכנזים, ספרדים, דתיים וכו'. במילים אחרות: לבחור מיקס של ז'אנרים מוסיקליים ש"ידברו" אל כל אורחי החתונה ללא הבדל גזע, מין ודת.

החלטנו לשלב מופעים בלייב של ההרכב בדואטים יחודיים ומרגשים, בשילובים של שפות.. בפריצות.. בוויב מדהים.. בזמרים וזמרות באירוע שנמצאים אתכם ברחבה ודואגים שכולם יהיו חלק מהרחבה אנו נדאג להתסיס ולהלהיב את הרחבה כלא היה! "אין חכם כבעל ניסיון" אומרת הקלישאה המוכרת, אבל היא נכונה ביותר כשמדובר בבחירת סגנונות מוסיקליים לריקודים. ולכן, טוב להתייעץ בנושא הזה עם אנשי מקצוע, לתת אמון בהרכב שיבנה לכם תוכנית מוסיכלית ייעודית לכם, וכמובן להבין שאנו בהרכב התנסנו – ולא אחת – ולא מאות –  בסוג כזה של משימות… התנסנו אלפי פעמים בכל מיני תצורות שונות ומגוונות ואנו באיליי להקה והרכב מוסיקלי נדאג להתאים לכם את המוסיקה הנכונה, את המופעים הנכונים ועוד כמה הפתעות…

איליי הפקות, הרכב מוסיקלי ולהקה לאירועים

 

 

 

 

 

 

איליי הפקות, להקה לחתונות מקפיצה שלא משאירה את האורחים ישובים על הכסאות, איליי להקה לחתונה שלכם ולאירוע שלכם, ההרכב המוסיקלי של הלהקה מובנה מטובי הזמרים/זמרות.