• מחלוקות משפחתיות לפני ובמהלך האירוע •

לעיתים אנו נתקלים בסיטואצייה לא נעימה כלל וכלל שמעלה בנו המון חששות לאירוע העתידי הקרב ובא,  איך זה הולך להיות.. מה יהיה במהלך הקבלת פנים, חופה ובכלל באירוע כולו, מה יקרה במידה ו.. מה נעשה במידה ו.. ועוד כל מיני הירהורים ופחדים וכל זה מתקשר לסוג של קצר בקרב אלו שנושאות בתואר משפחת הכלה ומשפחת החתן, נו טוב.. זה בצדק שכל אחד מהצדדים ירצו לדעת שהבחירות שילדיהן יעשו יהיו הטובות ביותר.

מהיכן מגיעים הקונפליקטים האלה או לחילופין מחלוקות קטנות כגדולות ולהפך.

אז מאיפה זה מתחיל?  בחלק מהמקרים הקונפליקט מתחיל כשמשפחת החתן ומשפחת הכלה נותנים כמתנת חתונה סכומים לא זהים או לחילופין רצונות שונים משני הצדדים כגון להוציא סכומים גדולים לשש שעות של שכרון חושים בחתונה והוצאה שכזו תעמיד את הזוג הצעיר במקום של התחייבות להלוואה לפרק זמן לא מבוטל ולהתחיל את תחילת דרכם במינוס או לחילופין הצד שמושך לאירוע מצומצם יותר שגם באירוע מצומצם תיהיה מסיבה של שכרון חושים אך אולי בסגנון טיפה יותר רגוע ולא בזבזני.

לעיתים המשפחות שלנו שוכחות שאנו הכלה והחתן וכל התהליך הזה צריך להיות באווירה נפלאה, נעימה ורגועה.

אבל רגע מה בנוגע לרצונות שונים בין החתן לכלה..הכלה רוצה פרחים אמיתיים בעיצוב החופה והאולם ופתאום החתן רוצה פרחים ממשי שיוזילו את העלות, מה בנוגע לכלה שרוצה אירוע בופה והחתן ממש לא בעד ורוצה סרוויס לשולחן, צד אחד מושך למנה של פילה בקר וצד אחר מושך לאסאדו, צד אחת ירצה לימוזינה והצד השני ירצה לקשט את השברולט של החבר הטוב, ממ.. אולי נביא להקה לחתונה או לחילופין נביא תקליטן לחתונה, אבל רגע יש גם להקות שמספקות תקליטן, הכלה רוצה שהחתן יענוב פפיון והחתן בכלל רוצה פריסטייל (תתפלאו שגם זה יכול למשוך לקצר)

הורי ה… רוצים לקבל את פני האורחים והורי ה… לא מעוניינים.

אין ספור קונפליקטים, אין ספור התערבויות, אין ספור התנגשויות וכל זה יכול להיפתר בכמה תנאים מאוד פשוטים.

הראשון: אתם הזוג ורק אתם – אתם מתחתנים ואתם יודעים מה הכי טוב בשבילכם, השתמשו בחשיבה נכונה ותיהיו הדדים האחת כלפי השני ולהפך, תתפשרו וזכרו שלפני הכל אתם בעלי האירוע.

הפתרון השני: תקציב אירוע שיוגדר ע"י הזוג הנישא – תקציב שיוגדר מראש הרבה לפני תחלית סגירת ספקים ובתקציב המוגדר תיהיה עד 10% חריגה פלוס או מינוס. יש כיום אין ספור פורמולות ברשת לזוגות נישאים וכדאי להשתמש בהן.

הפתרון השלישי: להתייעץ, המשפחה והחברים הקרובים תמיד ירצו לכוון אתכם למקום הכי נכון ומי כמוהם מכירים אתכם יותר טוב? תקשיבו לכאלו שכבר נישאו או לחילופין מבינים דבר או שניים בנושא ורוצים לטובתכם, תקשיבו ותתיעצו עם ההורים שידעו לכוון אתכם והכי חשוב תנו להם לקחת חלק מהתהליך הזה, הרי לא לחינם הם חיכו שנים רבות לחתונה שלכם אז לא נרצה להדיר אותם אך כן לדעת במה אתם צריכים אותם וכמובן חשוב לעדכן אותם איפה תרצו שיקחו חלק מהאירוע שלכם ואיפה הייתם רוצים להתעסק בעצמכם בדבר (אמרו זאת בצורה עדינה.. אמא, אבא תנו לנו לבד להתעסק ב.. אנו רוצים להפתיע אתכם).

הפתרון הרביעי והאחרון: לדעת לקבל את הצד השני בשלמותו כי זו בחירתכם, לדעת לכבד שוני ברצונות ובבקשות של המשפחה המורחבת וכמובן שוני שלכם כזוג, לדעת לחצות את המכשול הזה באופן קליל כאילו לא היה וממנו לפרוח ולשמוח.

כן כדאי גם לדעת ולהגדיר מראש איפה הקו האדום וכשתגיעו ליום האירוע הכל יהיה מונח על השולחן בלי לחצים מיותרים וחוסר נעימות.

חתונה זו שמחה ולא רק שלכם אז תתעסקו בעיקר ותתחילו את השמחה הזו כשכל מקורביכם שמחים ומאושרים.

תהנו, תשמחו, תמנעו קונפליקטים, תסבירו את העמדה שלכם ואת הרצונות והחלומות שלכם וכמובן זכרו גם לקבל עצות אך לא לשכוח שאתם הכלה והחתן וזה היום שלכם ורק שלכם וביום זה כל שבא לכם זה להתרגש, לרקוד ולשמוח.. אמרנו כבר שיכרון חושים.

מזל טוב, מאיליי הפקות, להקה לאירועים.

להקה לחתונות והרכב מוסיקלי לחתונות.