אנו בלהקת איליי דואגים להמשיך ולתת לכם טיפים אודות האירוע כולו ונשתדל לחסות את כל הנושאים בתחום.

גֶּזֶל או גניבה – לקיחת דבר ללא אישור בעליו – גנבות באירועים זהו נושא שחשוב לתת דגש כבר בחתימת חוזה האירוע.

הזמנתם את מקורביכם לאירוע שלכם, מרבית האורחים יגיעו בתיקים קטנטנים ולא תמיד יוכלו להכיל את כל חפציהם האישיים.. מעטפות, כרטיסי אשראי, פלאפונים, סיגריות,  ארנקים ועוד..

אז רגע.. מה האורחים אמורים לעשות בזמן הריקודים? לקחת את התיק איתם לריקוד?

כן! וחד משמעית לא לעזוב את החפצים האישיים ללא השגחה, ראשית אין אנו יודעים מי אלו שיושבים איתנו בשולחן, מי המלצרים שיתנו שרות באירוע וישנם אנשים מסתננים שנכנסים לתוך האולם “כאורחים” והופכים לאורחים מהשורה הראשונה, לבושים היטב, אוכלים, צוחקים, רוקדים ובזמן הנכון כשראו אנשים מתרוממים מהשולחנות, הם יתחילו את מסע הצייד שלהם בחיפוש אוצרות על השולחנות.

אם וכאשר יגנב לאורחים חפץ אישי, האולם לא מחוייב להציג לכם את הסרטון ממצלמות הביטחון, המצלמות משרתות את מתחם האירועים בלבד והגוף היחידי שרשאי לבקש את הצילומים זה לא אחר מהמשטרה.

המלצתנו אליכם לא להשאיר דברים יקרי ערך ללא השגחה וכמובן מראש לא להביא לאירוע יותר חפצים ממה שבפועל תצטרכו.

חשוב לציין שקרו מקרים שאנו בלהקה ראינו את “האורחים” המסתננים כאורחים פעילים מאוד באירוע ובריקודים בפרט כאילו הם הגיעו מצד הכלה או מצד החתן.

גניבות באירועים לא תמיד יהיה ניתן למנוע אך נעשה השתדלות למניעה מקסימלית..

כל כך לא נעים שאורחים שהגיעו במיוחד לכבד אתכם באירוע וחפציהם האישיים יגנבו. כפי שכתבנו בתחילה, אין אנו יכולים למנוע זאת לגמרי אך כן ניתן לנסות למנוע בכמה ערוצים שונים.

תעבירו מסר סמוי בהומור דרך ההזמנה ובהזמנות האירוע שאותן תחלקו לאורחים תציינו משפט קצרצר.. כי אין צורך לסחוב איתם עולם ומלואו, גם ככה הרגליים שלהם לא ירדו מהרחבה ומי באמת ישב לשמור להם על העולם ומלואו בשולחן?

הדבר השני.. לבקש כי האורחים יגיעו מלווים בהזמנה שתעוצב כמו כרטיס כניסה או לחילופין שיקודד עליה ברקוד שיסרק בכניסה דרך אפליקציית אישורי הגעה.

חשוב יהיה להדגיש בפני האולם בעת סגירת החוזה כי צוות נותני השרות באירוע יבינו כי אין הם רשאים לגעת בחפצים אישיים של אורחי האירוע ובמידה ומצאו חפץ כלשהו הם יעבירו את החפץ למנהל האירוע והחפץ ישמר עד שיגיעו לבקשו.

ניתן לבקש מאנשי המכירות להוסיף בחוזה שבמידה ונגנב חפץ אישי באירוע, שידאגו להציג לכם את הסרטונים ממצלמות האבטחה שלהם, נציין שוב שאין הם מחוייבים לעשות זאת אלא אך ורק כשיידרשו מגורמי החוק והעכיפה להציג.

בחלק מהמיקרים ניתן לראות בסרטונים כי אחד מאנשי הצוות הוא זה שלקח והאולם לא ירצה להביך אותו אך ידאג לבקש להחזיר בלי לחשוף מי היה זה שלקח.

צוות שרות באולמות, מסעדות, מתחמי אירועים, חברות קייטרינג הם לרוב בני נוער שדעתם לפעמים תיהיה פזיזה ללא מחשבה מרובה ופה אנו נצטרך לדעת לפעול בסובלנות כלפי אותם בני נוער שחיים שלמים לפניהם.

נספר לכם שקרו לנו מצבים בלהקה בזמן המופע שהחפציים האישיים של הזמרים היו מונחים ללא שמירה שחפצים אלו נגנבו וכנ”ל גם מיקרופונים שאיתם ההרכב המוסיקלי מופיע, כלי נגינה יחודיים, וציוד אישי.

אז אנחנו בלהקה דואגים למזער את הנזק בכך שאין אנו משאירים חפציים אישיים וחפצים מוסיקליים ללא השגחה.

זכרו שכולנו באנו להנות בשורה תחתונה.. גם במידה וקרה מצב שכזה תדאגו לא להלחיץ אורחים נוספים ולעסוק בזה בצד ולא במרכז האירוע.

 

המאמר בחלקו מנוסך בלשון זכר, אך פונה לנשים וגברים כאחד.