בְּרָכָה זו הדרך שלנו להוקיר תודה, להרעיף אהבה, לכתוב געגועים, לקרב לבבות מרוחקים, להראות נימוסים, לכבד חגים ולהעניק לאחרים דרך ה- בְּרָכָה  – שִׂמְחָה.

לפני עידן הואצאפ, פייסבוק ואינסטוש היינו אוחזים ארוכות בעט ואיתו היינו מנסחים וכותבים את הברכות.

בשנים האחרונות הברכות הפכו לברכות וירטואליות, ברכות מועתקות שמועברות ללא אמירה אישית, ללא טא'צ ויזואלי, אייקונים תפסו את מקומם של הלבבות והסמיילים שקישטו תמיד את הברכה הכתובה אך מנגד חשוב לציין שברכה וירטואלית היא זאת שתישמר ולא תאבד על מדף הספרים וזכרו שהברכה הוירטואלית לא תהפוך לעולם להיות חוצץ או סימנייה.

אז איפה למעשה הברכות פוגשות אותנו בתחום האירועים?

נולד נסיך או שנולדה נסיכה, לאחיין יש בר מצווה, הדודה חוגגת יום הולדת 70 וכמובן ה-חתונה של החברה הטובה.

קיבלתם הזמנה, כן כן.. בעלי האירוע השקיעו מזמנם והגיעו אליכם למסור לכם באופן אישי הזמנה.

ואתם הגעתם ליום האירוע, ההתעסקות החיצונית תופסת תעוצה, השמלה מוכנה, הפן והאיפור בול במקום, הבעל בדיוק מבריק את נעליו ובלי שום ספק ששעות ארוכות בזבזנו על הנראות שלנו.

רגע.. 5 דקות לכתוב ברכה זה כל כך קשה? הרי בעלי האירוע שיפתחו את המתנות יחכו לראות כמה שמתם במעטפה אך בלי שום ספק ירצו לקרוא ברכה שנכתבה במיוחד עבורם והושקעה עליה חשיבה, מומלץ לקנות מעטפה וכרטיס ברכה מעוצבים שידגישו את ההשקעה שלכם ואת זמן החשיבה והכתיבה.

בימנו אנו מגיעים לאולמות אירועים וכבר בכניסה נפגוש כספת גדולה ועליה יהיו מעטפות ועטים לכתיבה, במקרה היותר טוב אולי יהיה גם שולחן שניתן יהיה לכתוב עליו אך.. כל מה שבא לכם לעשות זה להכניס את הצ'ק למעטפה, להדביק אותה היטב במריחת רוק מכל כיווניה למרות שיש למעטפה פס הדבקה, לקחת את העט ולרשום: "מזל טוב למשפחת ישראלי ממשפחת לוי" , למה לא להשקיע בזמן הכתיבה עוד כמה דקות? כי קר בחוץ, ריח הבופה מושך אתכם, אתם לא רוצים לפספס את הלהקה שמופיעה והשירים מושכים אתכם לכיוונה www.elay.co.il   אולי אנשים עומדים בצדדים ולא נעים לכם לכתוב את הברכה ועוד כל מיני סיבות כאלו ואחרות.

קחו לכם פתרון פשוט מאוד, תכתבו את הברכה בביתכם בשקט וברוגע ובהגיעכם לאולם שלשלו את המעטפה שבתוכה הברכה כמובן לתוך הכספת.. רק חשוב שלא תשתמשו במעטפה של ההזמנה המקורית שקיבלתם מבעלי האירוע (לא נעים)

הגענו לשעת ה-ש', כולם עייפים אך מרוצים ופתיחת המעטפות מתחילה.

המון מעטפות זהות (כן אלו שהונחו בצידי הכספת ועליהן הלוגו של האולם) ואז.. מעטפה גדולה, בוהקת ונוצצת בתוך כל ההמון הסטנדרטי, הכלה והחתן מושכים את המעטפה הזו.. פותחים אותה בעדינות שחלילה לא תקרע ומשקיעים במלוא האהבתם קריאה של הברכה.

טיפ עבורכם אורחים באירועים, תשקיעו כמה דקות מחשבה בכתיבת ברכה שכמובן יכולה להיות מרגשת והומריסטית כאחד, תגיעו מוכנים לאירוע כשאתם מצויידים במעטפה וברכה וזכרו כי היום אתם אורחים ובפעם הבאה אתם מארחים.